Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Протидія проявів булінгу (цькування)

Дата: 20 грудня 2021 о 16:11, Оновлено 20 грудня 2021 о 16:26

ПЛАН ЗАХОДІВ

КНЯГИНИНСЬКОГО ЛІЦЕЮ

щодо попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми

на 2020 – 2023 начальні роки

Дата проведення

1

Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками закладу Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства», Закону України «Про освіту», законодавства України в галузі освіти з питання збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.

Адміністрація ліцею

2

В разі виявлені фактів насильства над дітьми негайно надавати інформацію відповідним органам.

У разі потреби

Адміністрація ліцею

3

Забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза його вчинення

У разі потреби

ЗДВР, психолог

4

Пропагувати формування навичок здорового способу життя серед дітей та молоді, запровадження високої педагогічної культури, толерантного ставлення до дітей.

5

Проводити соціально-психологічні дослідження серед учнів закладу з метою вивчення проблем підліткового насильства та розробити рекомендації для попередження фактів психологічного розладу, агресивності та жорстокості серед неповнолітніх

6

Проводити індивідуальну роботу в з учнями «групи ризику» з питань попередження насильства в сім’ї.

Протягом квітня місяця

7

Провести конкурс презентацій соціальної реклами щодо запобігання насильству. Перегляд відеороликів «Скажемо насильству Ні!»

2020 - 2021

8

Організовувати і проводити просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед учнів:. Бесіди на тему: «Насилля в сім’ї. Скажемо Ні!», «Попередження булінгу (насилля та жорстокості) серед підлітків», тренінгових занять «Стоп насильство!».

Щорічно

9

Залучити органи учнівського самоврядування до проведення інформаційних і культурнопросвітницьких заходів з питань попередження насильства та жорстокого поводження в учнівському середовищі: випуск стіннівок, буклетів; участь в учнівських проектах «Насиллю скажемо «Ні!»

Щорічно

Педагог – організатор

10

Оформити розділ «Я обираю здоровий спосіб життя» та «Стоп насильству!» у класних куточках.

2020 – 2021

Класні керівники

11

Загальношкільна батьківська конференція на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання. Єдині вимоги у вихованні».

2021 - 2022

ЗДВР, психолог

12

Популяризувати заходи з питань сім’ї, родинного виховання на сайті ліцею.

ЗДВР,

класні керівники

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі здобувачів освіти, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.

Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.

Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.